Netikėtas Twitterio taikymo atvejis bibliotekoje

Tyrimai rodo, kad bibliotekos dažniausiai naudoja Twitterį informacijos sklaidai - reklamuodamos savo naujas paslaugas, informuodamos apie renginius.
Šiuo atžvilgiu įdomus Britų Kolumbijos universiteto Koernerio bibliotekos, kuri Twitterį naudoja bibliografinio aptarnavimo kontekste, pavyzdys. Pirma mintis, kuri ateitų į galvą - gal jie atsako į vartotojų klausimus per Twitterį? Ne, iš tiesų, budintys bibliografai tiesiog skelbia užklausas, į kurias jie atsakinėja darbo metu. Twitteris leidžia vartotojams stebėti gana platų ir netikėtų užklausų spektrą - pavyzdžiui, nuo technologijų ir globalizacijos iki teisės aktų, susijusių su prostitucija, 17 a. Amsterdame. Užklausų stebėjimas rodo, kad biblioteka - tai vieta, kurioje galima gauti atsakymus į netikėčiausius klausimus. Be to, Twitteryje skelbiamos užklausos atskleidžia akademinės bendruomenės interesus, galimas tyrimų kryptis. Štai tokia subtili bibliotekos ir universiteto reklama :).
Parengta pagal:
FIELDS, Erin. A unique Twitter use for reference services. Library Hi Tech News, 2010, no. 6/7, p. 14-15.
Taip, iš tikrųjų išradinga. Bibliografinį darbą reklamuoti nelengva, reikėtų pagalvoti, kaip tai daryti nenuobodžiai. Gal, pvz., kurti mini detektyvines istorijas? Hmm
AtsakytiPanaikinti