Reikia skatinti naujų idėjų ir patirties mainus...
Labai pritariu Alvydai, manau, kad prie tradicinių renginių formų, galėtume ir eksperimentuoti su interaktyvesnėmis renginių metodikomis, tokiomis kaip (ne)konferencija, „world cafe“, „speedgeeking“ diskusijos ir kitas. Jų pagrindinis privalumas – į diskusiją įtraukiami visi renginio dalyviai, tokiu būdu ir rezultatai tampa visų, ne tik pranešėjų ir organizatorių, atsakomybė. Tokios priemonės sukuria pasitikėjimą, nes veikia pagal principą „ir aš ten buvau“. Šiuo atveju ne tik buvau, bet ir - "...dalyvavau diskusijoje, prisidėjau prie bendrų rezultatų, pati ar pats gavau naudos".
Šią vasarą per Lietuvą pravažiuos (ne)konferencija „Dviračiais už bibliotekas“: http://bukbibliotekininku.blogspot.com/2011/10/rnr-bibliotekininkas-rekomenduoja-sia.html. Tikiuosi, prie šio renginio (greičiau - judėjimo) prisijungs daug Lietuvos bibliotekininkų ir bibliotekų draugų. Nepraleiskite progos!
Priminsiu, kad prieš dvejus metus vykusioje (ne)konferencijoje „Rock&Roll bibliotekininkininkystės idėjų forumas sėkmingai buvo panaudoti du iš aktyvių diskusijų metodų. Čia apie renginio rezultatus: http://bukbibliotekininku.blogspot.com/2010/12/nekonferencija-rock-bibliotekininkas.html
Komentarai
Rašyti komentarą