Į Šiaulius grįžta pasaulio lietuvių linkėjimai Lietuvai

2019 metų vasarą Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka (toliau ŠAVB) paskelbė išskirtinę iniciatyvą – išsiuntė viso pasaulio lietuviams ir jų bendruomenėms atvirlaiškius, kuriuose buvo prašoma užrašyti sveikinimą Lietuvai ir šį linkėjimą išsiųsti atgal į Šiaulius.

LR Seimas 2019-uosius paskelbė Pasaulio lietuvių metais. Šios idėjos iniciatorius LR Seimo narys, ŠAVB globėjas dr. Stasys Tumėnas pabrėžė būtinybę sudaryti sąlygas Lietuvos gyventojams užmegzti ir palaikyti ryšius su užsienio lietuviais, bendruomenėmis, ugdyti istorinę sąmonę, skatinti tautinės tapatybės sklaidą ir įprasminimą. ŠAVB, palaikydama šią Stasio Tumėno idėją, paskelbė Šiaulių miesto savivaldybės finansuojamą akciją „101 atvirlaiškis pasaulio Lietuvai“. Skaičius 101 akcijos pavadinime pasirinktas simboliškai – 2019 m. atkurtai Lietuvos valstybei sueina 101 metai. Todėl atvirlaiškių akcija norėta pasveikinti Lietuvą šios sukakties proga, o pasaulio lietuviams suteikti galimybę prie šio sveikinimo prisidėti gražiu palinkėjimu Lietuvai ir savo tautiečiams.
Atvirlaiškių akcija ŠAVB siekia visuomenei priminti, kad pasaulio lietuviai visada išliks mūsų tautos dalimi. Tą rodo ir aktyvios svečiose šalyse susibūrusios lietuvių bendruomenės, jų veiklos saugant tautinę tapatybę, noras išlaikyti ryšį su gimtine. Todėl svarbu puoselėti ir užmegzti naujus ryšius tarp pasaulio lietuvių bendruomenių ir Lietuvos, skatinti įvairias iniciatyvas, ugdančias tautinį sąmoningumą ir pilietiškumą. Tuo akcija prisideda prie šio tikslo siekimo – stiprina ryšį su Lietuva, o kiekvienas iš mūsų esame svarbi vienos tautos dalis, nepaisant šalies, kurioje šiuo metu gyvename.
Specialiai šiai progai ŠAVB Knygos grafikos centre sukurtas teminis atvirlaiškis (autorė Lolita Putramentienė-Braza) buvo išsiųstas viso pasaulio lietuvių bendruomenėms ir prie akcijos panorusiems prisidėti pavieniams lietuviams su prašymu ranka įrašyti sveikinimą ir išsiųsti jį atgal į Lietuvą – Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešajai bibliotekai. Džiugu, kad į akciją atsiliepė lietuviai iš įvairiausių pasaulio kampelių. Atvirlaiškiai atkeliauja iš tokių pasaulio šalių kaip Vokietija, Ispanija, Irakas, Australija, Naujoji Zelandija, Suomija, Pusiaujo Gvinėja, Jungtinė Karalystė, Jungtinės Amerikos Valstijos, Švedija, Šveicarija, Airija, Šri Lanka. Tai tik įrodo, kaip plačiai pasklidę pasaulyje lietuviai. Gautų atvirlaiškių ekspozicija jau buvo pristatyta visuomenei bibliotekoje Šiaulių knygų mugės metu lapkričio 16 d. Atvirlaiškiai dabar eksponuojami ŠAVB II aukšto fojė, kur juos gali apžiūrėti visi norintys. Taip pat ŠAVB interneto svetainėje parengta virtuali paroda, kurioje eksponuojami gauti atvirlaiškiai ir juose užrašyti linkėjimai.
Iki pat šios dienos biblioteka gauna vis naujų atvirlaiškių su pasaulio lietuvių gražiais žodžiais Lietuvai. Ateityje planuojama parengti virtualų žemėlapį, kuriame būtų užfiksuotos visos į akciją atsiliepusios bendruomenės ir pavieniai pasaulio lietuviai, taip pat vietovės, kuriose jie gyvena. Žemėlapyje  bus galima pamatyti, kaip plačiai pasaulyje išsibarsčiusi lietuvių tauta, susipažinti su skirtingomis lietuvių bendruomenėmis.

Projektą finansuoja Šiaulių miesto savivaldybė
Bibliotekos archyvo nuotr.Komentarai

Populiarūs įrašai