Renata Šerelytė: alternatyvus pasaulis egzistavo net ir tuomet, kai nebuvo kompiuterių

Šiame kompiuterių amžiuje nemažai tėvų baiminasi dėl kompiuterio įtakos vaiko savimonei. Neramu dėl to, kad panirę į virtualų pasaulį vaikai iškreiptai suvokia realybę. Tačiau vaikai visais laikais buvo linkę fantazuoti, susikurti savo pasaulį ir įsivaizduojamus draugus.
„Šiais laikais vaikai, nuvažiavę į Rumšiškes, medinėse trobelėse ieško elektros laidų ir negali patikėti, kaip žmonės kažkada galėjo gyventi be  elektros ir kompiuterių. Virtualus pasaulis atsirado kartu su kompiuteriais, tačiau alternatyvus pasaulis visuomet egzistavo mūsų fantazijose, filosofijoje, mene“, – sako Renata Šerilytė, parašiusi romaną paaugliams „Rebekos salos“.
Romanas pasakoja apie paauglę Rebeką, kuri patenka į penkias alternatyvios erdvės salas. Knyga pristatyta Metų knygos rinkimams Paauglių kategorijoje.
Anot Renatos, rašyti vaikams nėra lengviau, nei suaugusiems, tai toks pat rimtas darbas.  „Mano širdis, prisiminimai, kokia aš buvau paauglystėje, ir mano pačios vaikai padeda pažvelgti į pasaulį paauglės akimis“, – sako ji.
Renata Šerelytė neslepia, kad ją įkvėpė Češyro katino šypsena iš „Alisos stebuklų šalyje“, paslaptingas katinas bei skraidantys škotų terjerai iš Timo Burtono filmo „Koralaina ir slaptas pasaulis“.
Kviečiame virtualiai apsilankyti rašytojos namuose, kur jaukiai spragsi židinys, vaikštinėja du katinai ir slypi dar neužrašytos paslaptys. Interviu su Renata Šerelyte žiūrėkite naujausioje „Knygos per „Penki TV“ laidoje.

 Naujoje laidoje taip pat žiūrėkite diskusiją su Prancūzijos ambasados kultūros atašė L. Caron apie knygų ekranizacijas prancūzų kine. Taip pat laukia kelionė į sovietų Lietuvos kino istoriją ir pažintis su knyga „Kinas sovietų Lietuvoje: sistema, filmai, režisieriai“ bei jos autorėmis. Rubrikoje „Vaikų knygų lentynoje“ – pažintis su raganiuke, kuri gyvena Gūdžioje girioje: http://www.penki.lt/lt/Knygos-per-Penki-TV-pokalbis-su-R-Serelyte-ir-kino-likimas-sovietu-Lietuvoje.video?id=266217



Komentarai

Populiarūs įrašai