Niujorko viešosios bibliotekos - miesto žmogiškojo kapitalo arterijos
Šaltinis: Center for an Urban Future |
Paaiškėjo įdomūs rezultatai - nepaisant niūrių populiariuose leidiniuose ir spaudoje eskaluojamų prognozių, kad skaitmeninėms technologijoms įsitvirtinant kasdieniame gyvenime bibliotekos taps nereikalingos, bibliotekų vaidmuo kaip tik tapo reikšmingesnis. Bibliotekų veiklos duomenų analizė liudija įdomius rezultatus: per pastarąjį dešimtmetį 40 proc. padaugėjo bibliotekų renginių ir programų dalyvių, bibliotekos pačios surengė 27 proc. daugiau programų nei anksčiau, 59 proc. padidėjo leidinių išduotis. Ir visa tai nepaisant tuo, kad miesto finansavimas per tą patį laikotarpį sumažėjo 8 proc.
Nors viešosios bibliotekos tradiciškai suvokiamos kaip kultūros institucijos, iš tiesų, praktika rodo, kad jų indėlis į miesto ekonomiką, socialinių problemų sprendimą ir miestiečių gyvenimo kokybės gerinimą yra žymiai platesnis. Bibliotekos padeda suaugusiems atnaujinti savo žinias, įgyti naujų gebėjimų, prisideda ugdydamos vaikų skaitymo įgūdžius, padeda imigrantams lengviau adaptuotis šalyje bei teikia pagalbą senjorams. Taigi galima pasakyti, kad viešosios bibliotekos - tai galimybių institucijos, kaip teigia ataskaitos autoriai, arba miesto žmogiškojo kapitalo kūrimo centrai - arterijos.
Kviečiame susipažinti su visu ataskaitos tekstu, pagal kurį ir parengta ši žinutė:
Branches of opportunities [interaktyvus]. 2013 m. sausis [žiūrėta 2013 m. balandžio 6 d.]. Prieiga per internetą: http://nycfuture.org/research/publications/branches-of-opportunity
Komentarai
Rašyti komentarą