Dar daugiau galimybių Šiaulių miesto savivaldybės viešąją biblioteką pasiekti virtualiai

Atsiželgdama į dabartinius pokyčius visuomenėje, Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka ėmėsi naujų sprendimų, kaip patenkinti lankytojų poreikius ir maksimaliai palaikyti ryšius su jais. Biblioteka inicijavo ir įgyvendina Lietuvos kultūros tarybos ir Šiaulių miesto savivaldybės dalinai finansuotą projektą „(Ne)atrasta biblioteka: edukacinių veiklų gidas“, kuriuo siekiama didinti bibliotekos paslaugų pasiekiamumą ir prieinamumą nuotoliniu būdu, virtualioje erdvėje pristatyti aktualiais bibliotekos paslaugas ir sudaryti sąlygas interaktyviai su jomis susipažinti. 

Nauji virtualūs užsiėmimai 

Jau per pirmąjį karantiną, taikydamasi prie esamos situacijos, biblioteka parodė galinti pasiūlyti naujų kūrybingų, alternatyvių veiklų savo lankytojams: buvo organizuojamos interaktyvios viktorinos, konkursai, žaidimai-iššūkiai, virtualios knygų apžvalgos, savarankiški skaitmeniniai mokymai, pateikiamos naudingos nuorodos, ir pan. Pastebėjus išaugusį virtualių paslaugų poreikį, parengtas ir įgyvendinamas projektas, kurio metu plečiamos bibliotekos informacinės paslaugos ir įvairaus amžiaus lankytojams siūlomi nauji, interaktyviomis technologijomis grįsti sprendimai. Siekiant išlaikyti sąlytį su kultūra, kiekvienas, apsilankęs edukacinių veiklų gide turės galimybę virtualiai „pasivaikščioti“ po biblioteką, išgirsti, pamatyti, kaip atrodo jos erdvės, susipažinti su teikiamomis paslaugomis ir pasitikrinti savo gebėjimus ir žinias virtualiose veiklose, rungtyniauti tarpusavyje. 

Gide – populiariausios veiklos 

Biblioteka kasmet kinta, modernėja ir savo lankytojams pasiūlo vis naujų paslaugų. Tad siekiant, kad jos būtų prieinamos kuo daugiau vartotojų, perkeltos ir į virtualią erdvę. Internetiniame edukacijų gide galima išbandyti „Saulės“ filiale (K. Korsako g. 10) esančių Šeimų erdvės, Komiksų centro, Užsienio kalbų mokymosi centro siūlomas inovatyvias, interaktyvias veiklas. Savo naujus sprendimus virtualiai pateikia ir kiti filialai: „Šaltinėlio“ filialas (Trakų g. 20A) siūlo išbandyti Kamishibai teatrą, Šešėlių teatrą, apsilankyti naujai įkurtoje Karaokės erdvėje, Rėkyvos filialas (Energetikų g. 7) pristato orientacinį žaidimą „Rėkyvos lobių paieška“ ir su juo susijusias edukacijas, Vaikų literatūros skyrius (Gvazdikų takas 8) kartu su „Šaltinėlio“ filialu kviečia į edukacinius užsiėmimus pasitelkiant Kultūros ministerijos ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projekto „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje“ metu gautas inovatyvias priemones – kūrybinius rinkinius, kuriuos sudaro programavimo, inžinerinis ir kūrybinis paketai. Iki karantino paskelbimo, visos šios paslaugos lankytojų buvo labai mėgiamos, todėl siekiama suteikti galimybę su jomis susipažinti ir virtualiai, pasiūlyti alternatyvius edukacinius užsiėmimus pandemijos laikotarpiu ar neturint galimybių atvykti biblioteką pasibaigus karantinui. 

Bendradarbiavimas su mokyklomis 

Švietimo įstaigos vienos pirmųjų susidūrė su virtualaus ugdymo(si) iššūkiais ir turėjo pereiti į virtualias veiklas. Biblioteka, pagalvodama apie mokyklų bendruomenes, suteikia galimybę mokiniams dalyvauti bibliotekos organizuojamose edukacijose ir nuotoliniu būdu. Virtualiame edukacinių veiklų gide jie gali dalyvauti tiek individualiose, tiek grupinėse viktorinose, dėlionėse, spėlionėse ir kituose užsiėmimuose. Jų turinys kaskart bus keičiamas, pildomas, netgi adaptuojamas mokiniams pagal tam tikras aktualias pamokas. Bibliotekos interaktyvus gidas yra pritaikytas naudotis išmaniaisiais telefonais, planšetėmis bei įprastais kompiuteriais, todėl juo gali naudotis kiekvienas, turintis išmanųjį įrankį. 

Prieiga prie elektroninių knygų 

Biblioteka nepamiršta ir bene svarbiausios savo misijos – knygų, skaitymo sklaidos. Tad, bendradarbiaudama kartu su „Vyturio“ leidykla, sudaro sąlygas visuomenei naudotis elektroniniais knygų ištekliais. Skaitytojai, neturintys galimybės pasiimti popierinės knygos iš bibliotekos, gali pasinaudoti virtualiame gide „Vyturio“ leidyklos siūlomais internetiniais leidinių ištekliais ir skaityti juos el. formatu. Tokiu būdu biblioteka kviečia ne tik susipažinti ir išbandyti jos siūlomas edukacines veiklas nuotoliniu būdu, bet kartu skatina nepamiršti ir skaitymo džiaugsmo. 

Biblioteka kviečia jau dabar apsilankyti virtualiame Edukacinių veiklų gide bibliotekos svetainėje www.smsvb.lt.

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos informacija

Komentarai

Populiarūs įrašai