Turiningas vaikų laisvalaikis atostogų metu Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje

Siekiant didinti vaikų užimtumą atostogų metu, skatinti kūrybinę saviraišką, skaitymo įgūdžius, prasmingą laisvalaikio praleidimą, bendruomeniškumą, Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale (K. Korsako g. 10) 2020 m. liepos 7–24 dienomis organizuota nemokama vasaros stovyklėlė 7–12 metų vaikams „Vasaros skaitomanų bumas“. Stovyklėlės veiklos vykdytos įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos iš dalies finansuojamą projektą „Skaitomanų bumas: už(si)kurk skaitymo variklį“.

Stovyklėlė sulaukė didelio susidomėjimo

Vos paskelbus registraciją į stovyklėlę, visos vietos buvo bemat užpildytos. Vykusiuose užsiėmimuose sudalyvavo iš viso 38 vaikai. Veiklos buvo organizuojamos trimis pamainomis, kiekvienoje pamainoje lankėsi 11–14 stovyklautojų. Kiekviena diena buvo skirta skirtingoms veikloms: per savaitę vaikai išbandė įvairius edukacinius užsiėmimus.

Užsiėmimų metu ugdytos įvairios vaikų kompetencijos

Stovyklėlės dalyviai pirmiausia buvo kviečiami susipažinti vieni su kitais, papasakoti apie savo mėgstamus dalykus vasaros metu, skaitomas knygas. Siekiant geriau įsiminti naujųjų draugų vardus, kiekvienas dalyvis turėjo galimybę pasigaminti įsegamą savo vardo ženkliuką. Stovyklautojai išbandė daug įvairių užsiėmimų: atliko įvairius kūrybinius darbelius (dekoravo akmenukus, piešė 3D pieštukais, prisimindami įsimintiniausias akimirkas, personažus iš savo mėgstamiausių knygų, pynė draugystės apyrankes ir kt.), žaidė ir kartu mokėsi pasitelkdami interaktyvius žaidimus, sudalyvavo 3D filmų seanse, mokėsi užsienio kalbų bibliotekoje įsikūrusiame Užsienio kalbų mokymosi centre, pramogavo lauke formuodami ir gaudydami didžiuosius muilo burbulus ir kreidelėmis piešdami vasaros atostogų ir mėgstamiausių knygų įspūdžius. Taip pat dalyvavo literatūrinėse interaktyviose viktorinose ir garsiniuose skaitymuose bei buvo pakviesti dalyvauti skaitymo skatinimo konkursuose („Vasaros skaitymo iššūkis“, „Skaitomanų bumas: už(si)kurk skaitymo variklį“). Didelio susidomėjimo sulaukė ir interaktyvūs žaidimai, meno terapijos užsiėmimai ant magiškų šviečiančių stiklo molbertų bei smėlio ir šviesos spalvų staliukų. Visos šiso veiklos – puikus būdas atsipalaiduoti, lavinti vaizduotę, kūrybiškumą, skaitymo įgūdžius, gilinti savo žinias tiesiog pramogaujant.

Vaikai dovanojo šypsenas ir teigiamus atsiliepimus

Pats didžiausias įvertinimas pasibaigus kiekvienai stovyklėlės pamainai – puiki vaikų nuotaika, teigiami atsiliepimai ir užklausos, ar kitąkart dar bus organizuojamos tokios stovyklėlės. Pasak vaikų, stovyklėlės veiklos jiems labai patiko, buvo įdomios, naudingos, nustebinusios edukacinių užsiėmimų gausa. Pasiteiravus, kas labiausiai stovyklėlėje patiko, kai kurie vaikai išskyrė konkrečius užsiėmimus, kiti teigė negalintys išskirti vienos veiklos, nes viskas jiems čia buvo labai įdomu ir naudinga: „Man labiausiai patiko „Kahoot“ viktorinos“; „Man patiko žiūrėti filmą, piešti ant akmenėlių, pinti apyrankes“; „Man stovykloje patiko viskas: ir žaidimai, ir kai darėme apyrankes“; „Man patiko viskas, o ypatingai – apyrankių pynimas“; „Man patiko penktadienis – žiūrėti filmą, taip pat užsiėmimas su interaktyviom lėkštėm“. Taip pat kiekvienas dalyvis pasidalino savo mėgstamiausių skaitytų knygų rekomendacijomis – dažnai vaikų buvo minimos tokios knygos, kaip „Nevykėlio dienoraštis“, „Prietrankos dienoraštis“, „Ledo šunys“, „Pašėlusi auklė“ ir kt.

Vaikai kviečiami dalyvauti skaitymo skatinimo konkurse

Toliau tęsiant draugystę su knyga, Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale iki 2020 m. lapkričio 20 dienos vykdomas skaitymo skatinimo konkursas 1–4 klasių mokiniams „Už(si)kurk skaitymo variklį“. Konkurso dalyvis perskaitytą knygą turi užregistruoti internetu, specialioje registracijos formoje (https://docs.google.com/forms/d/1fAV_fxVZKjFtqtzbeiXwkZQ7giFa5UUKbZAgUJm-dns/edit) arba el. paštu rimante.filipaviciene@smsvb.lt. Iki konkurso pabaigos daugiausia knygų perskaitę dalyviai bus apdovanoti baigiamajame projekto renginyje 2020 m. gruodžio 2 dieną Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale (K. Korsako g. 10). Taip pat vaikai kviečiami sukurti / nupiešti įdomiausios knygos iliustraciją –bibliotekoje bus organizuojama šių kūrybinių darbelių paroda „Knygų šėlsmas“, kuri bus pristatyta baigiamojo renginio metu. Daugiau informacijos www.smsvb.lt


Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos informacija

Komentarai

Populiarūs įrašai