Pristatytas pirmasis Lietuvoje fotografijos pradžiamokslis kurtiesiems

Gruodžio 2 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filiale pristatytas projekto „Tylos kalba: integruota kūrybinė edukacija klausos negalią turintiems“ rezultatas – elektroninis leidinys „Fotografijos pradžiamokslis klausos negalią turintiems“. Jame vizualiai patraukliai pateikiama praktinio pobūdžio informacija apie fotoaparatų tipus, jų parametrus, svarbiausius geros fotografijos komponentus: kompoziciją, apšvietimą, idėją.

Specializuotus leidinius sutrikusios klausos žmonėms Lietuvoje leidžia Lietuvos Surdologijos centras. Per laikotarpį nuo 1991 metų, kai buvo įkurtas minėtas centras, parengta virš 40 originalių ir iš užsienio kalbų išverstų leidinių. Vienuolika iš jų – su video vertimu į gestų kalbą. Kaip patikslino centro darbuotojai, fotografijai skirto ir būtent sutrikusios klausos žmonėms pritaikyto leidinio Lietuvoje iki šiol nebuvo.

El. leidinį pristatė jo rengėja, sudarytoja Šiaurės Lietuvos kolegijos lektorė Emilija Čeponė, Šiaulių apskrities gestų kalbos vertėjų centro video studijos darbuotoja, gestų kalbos vertėja Aušra Tarakevičiūtė.

Bibliotekos IT specialistas Rolandas Paulauskas renginio dalyvius supažindino su nauju bibliotekos svetainės reklaminiu langeliu, kur patalpinta visa informacija apie projekto „Tylos kalba: integruota kūrybinė edukacija klausos negalią turintiems“ veiklas (http://tyloskalba.smsvb.lt/fotografijos.html).

Vykdant projektą – labai svarbi jo išliekamoji vertė. Todėl el. leidinį planuojama viešinti ir Lietuvos Kurčiųjų draugijos svetainėje, kad juo galėtų naudotis visos Lietuvos kurčiųjų bendruomenė.

Tekstas ir nuotraukos:

Agnė Kemzūraitė
Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos
specialistė kultūrinei-edukacinei veiklai

Komentarai

Populiarūs įrašai