BIBLIOTEKA ĮSILIEJO Į KALĖDINĘ MUGĘ

Kalėdos – didžiausia metų šventė visame pasaulyje. Prieššventinis laikotarpis išties nepaprastas, kupinas šviesos, muzikos, spalvų, blizgesio, kvapų... Tokia šventinė dvasia buvo juntama ir 5-tą kartą gruodžio 9-11 dienomis vykusioje Kalėdinėje mugėje Panevėžio „Cido“ arenoje.

Nuotaiką panevėžiečiams ir miesto svečiams drauge su šimtais kitų įstaigų ir amatininkų sekmadienį kūrė ir Panevėžio miesto savivaldybės viešoji biblioteka.

Šventiniame šurmulyje sutiktus mugės lankytojus kvietėme dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėlėse visai šeimai „Laukiame Kalėdų“. Visas šaunus bibliotekos kolektyvas, persirengęs žaismingais personažais – nykštukais, Malvina, Egle žalčių karaliene, varna ir kt. – siūlė net 7-ias skirtingas edukacijas šventiškai papuoštoje erdvėje. Čia buvo visko: nuo 3D spausdintuvu pagamintų loginių užduočių dėliojimo, eglutės tuo pačiu spausdintuvu pagamintais žaisliukais puošimo, šventinių norų lėlyčių gamybos, fotosesijos prie stilizuoto židinio ar lango, šventinių dekoracijų darymo, papildytos realybės knygų peržiūros ir ne tik! Tačiau apie viską iš pradžių.

Viešosios ir Smėlynės bibliotekų kuruojamoje erdvėje, 3D spausdintuvu gaminami trimačiai kalėdiniai žaisliukai – snaigės, kankorėžiai, kuriais puošta šalia stovėjusi eglutė. Mugės svečiai gausiai būriavosi šalia 3D spausdintuvo, norėdami sužinoti, kaip gimsta įvairūs trimačiai objektai, ar išbandyti jėgas sprendžiant spausdintuvu pagamintus smagius trimačius loginius galvosūkius. Dėlionės buvo įvairaus sudėtingumo, tad pramogavo tiek patys mažiausi, tiek ir suaugusieji.

Šalia veikė Šiaurinės bibliotekos kolektyvo organizuotos kalėdinių žaisliukų dirbtuvėlės, kur visi norintys galėjo patys pasigaminti namams šventinių puošmenų – blizgučiais dekoruotų snaigių, aplikuotų eglučių ir kt. Talkinant bibliotekoje veikiančio rankdarbių klubo „Laumė“ moterims, tokių, iš antrinių žaliavų džiovintų augalų ir kitų medžiagų žaisliukų per dieną buvo pagaminta kiek daugiau nei 50.

„Židinio“ bibliotekos darbuotojos kvietė praeivius į „norų išsipildymo lėlyčių“ gamybos dirbtuves, kurios taip pat buvo labai populiarios. Net 23 su darbuotojų pagalba sukurtos linksmos skudurinukės tadien iškeliavo į naujus namus.

Vaikų literatūros skyrius „Žalioji pelėda“ supažindino mažuosius su interaktyviomis papildytos realybės knygomis „Pasaulio pasakos“ ir „Afrikos gyvūnai“. Jas galima skaityti įprastai, tačiau parodėme ir kitą, įdomesnį būdą. Nukreipus planšetinį kompiuterį į knygos puslapius juose esantys personažai atgijo 3D formatu.

Smėlynės biblioteka visus praeivius kvietė pažaisti smagų žaidimą-viktoriną „Atspėk personažą“. Savo literatūrines žinias įtraukiančiame žaidime noriai demonstravo tiek vaikai, tiek ir suaugusieji.

Daug dėmesio sulaukė ir įrengtas stilizuotas fotosesijos kampelis. Nusifotografuoti prie šventiškai papuošto lango rėmo ar židinio raginti nereikėjo.

Džiaugiamės, kad susidomėjusių ir norinčių pasimokyti, pažaisti, dalyvauti edukacijose, netrūko. Apibendrinant, kalėdinėje mugėje praleistas valandas, galima pasakyti – veiklos ir pramogų bibliotekos kalėdinėse dirbtuvėse užteko visiems ir kiekvienam!

Tekstas ir nuotraukos Indrės Lašinytės

Komentarai

Populiarūs įrašai