Vaikų užimtumas bibliotekoje

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos 2015 metų veikloje daug dėmesio buvo skiriama Kauno miesto vaikų užimtumui mokslo metų eigoje. Skatinant 8-14 m. moksleivių skaitymą ir popamokinę veiklą, biblioteka dalyvavo LR Švietimo ministerijos organizuotame Neformalaus vaikų švietimo (toliau NVŠ) programų teikime. Kauno miesto vaikams buvo pasiūlytos dvi NVŠ programos – „Knygos improvizacijos teatras” - vaikams, mėgstantiems vaidinti ir kurti, bei „Knygos pasaulis mano piešiniuose” - vaikams, mėgstantiems skaityti ir piešti. Įgyvendinant programas, lankyti būrelius panoro per 50 vaikų, kurie nelankė kitų būrelių Kauno mieste.

NVŠ programos buvo įgyvendinamos Vaikų literatūros skyriuje ir Šilainių, Aleksoto ir Panemunės padaliniuose.

Aleksoto bibliotekoje pagal neformalaus ugdymo programą „Knygos pasaulis mano piešiniuose“ startavo būrelis „Smalsučiai“. Bibliotekininkė Eglė Kupliauskienė vaikus užbūrė dailės technikų galimybių ir kūrybos džiaugsmu. Vaikai noriai lankė užsiėmimus - kai už lango švilpia rudens vėjas, smagu susirinkti visiems drauge ir geriant šiltą arbatą susipažinti, skaityti knygas ir kurti, pavyzdžiui, tikrų tikriausią obuolių performansą... Lapkričio mėnesį būrelyje smalsučiai daugiausiai dėmesio skyrė gyvūnams, šeimai ir senatvei: pagal temas „Kai aš būsiu senučiukė (-as)“, „Mano draugai gyvūnai“, „Iškylaujam su šeima“ vaikai skaitė, piešė ir lipdė. Gruodžio mėnesį vaikai išmoko pasigaminti šventinius kalėdinius papuošimus namams, atvirukus tėveliams ir savo draugams. Ir, aišku, daug skaitė pasakų apie Kalėdas, stebuklus ir burtus.

Panemunės padalinyje bibliotekininkė Alma Lenickienė subūrė mėgstančių vaidinti vaikų būrelį “Gilės televizorius”, kurie savo inscenizacijomis ir pasirodymais džiugino tėvelius ir Panemunės bibliotekos bendruomenės narius. Akcijos „Knygų Kalėdos“ metu jaunieji aktoriai svečiavosi Panemunės vaikų globos namuose. Spektaklio „Pepė Ilgakojinė“ metu buvo jaučiama bendra pakili nuotaika, o jo pabaigoje žiūrovus pasimankštinti pakvietė piratų daina. Grįžę į biblioteką vaikai džiaugėsi, kad galėjo padovanoti dalelę šilumos ir puikios nuotaikos vaikų namų gyventojams.

Šilainių padalinyje jaunos bibliotekininkės Gražinos Dubosaitienės vadovaujami būrelio „Liūtukas“ vaikai daug skaitė ir piešė, įgyvendindami savo sumanymus. Būrelio metu, buvo pristatomos įvairios temos, aktualios plečiant vaiko pasaulėžiūrą ir žinias apie Lietuvos gamtą, tautosaką, istoriją, šventes ir tradicijas. Vaikai noriai domėjosi senovės lietuvių ženklais ir simboliais, užsienio kultūrų skirtumais, Lietuvos gamtos paveldu ir kt. Vaikams buvo suteiktos galimybės išbandyti įvairias kūrybines dailės technikas: monotipiją, piešimą ant akmenukų, dažų taškymą, lipdymą iš modelino, klijavimą karštais klijais, siuvimą iš veltino, karoliukų vėrimą ir kt. Dauguma vaikų tokias technikas išbandė pirmą kartą. Vaikams įspūdį paliko galimybė patiems pasiruošti ir dalyvauti Helovino bei didžiosiose metų šventės: vaikai papuošė Kalėdų eglutę bibliotekoje, gamino žaisliukus, atvirukus, šviesos žibintus. Visi kartu galėjome džiaugtis naujomis patirtimis, kūrybiniu darbo procesu ir pasiektais rezultatais.
  

Vaikų literatūros skyriuje užsiėmimus lankančių vaikų būrelis, pasivadinęs „Kietais riešutėliais“ dalyvavo viktorinose, skaitė knygas ir jas iliustravo savo piešiniuose. Skyriaus vedėja Asta Lastauskienė sudomino kūrybiniais rankdarbiais. Šio būrelio užsiėmimuose gruodžio mėnesį tvyrojo šventinės nuotaikos - skaitė kalėdines knygeles, žiemiškus eilėraštukus, kalbėjosi apie Kalėdų papročius, klausėsi kalėdinių giesmių, gamino sveikinimo atvirukus, kūrė žaisliukus bei girliandas eglutei ir ją puošė.

2016 m. planuojame tęsti ir plėsti neformalaus vaikų švietimo veiklas, vykdant programas ir kituose bibliotekos padaliniuose.

Parengė
Kultūrinių renginių organizatorė Gitana Nevulienė

Komentarai

Populiarūs įrašai